`·.¸¸.·´´¯`··._.·Я,,ล,,ק,,т,,є,,т,,є,,к,,`·.¸¸.·
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

`·.¸¸.·´´¯`··._.·Я,,ล,,ק,,т,,є,,т,,є,,к,,`·.¸¸.·

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Tokat atan babaya ceza!

YazarMesaj
serseri_5491
moderator
moderator
serseri_5491

ruh hali : Tokat atan babaya ceza! Asik10
sanal hayvan : Tokat atan babaya ceza! 5aslanwa7ff6iu0dy2

Tokat atan babaya ceza! Empty
MesajKonu: Tokat atan babaya ceza!   Tokat atan babaya ceza! Icon_minitimePerş. Şub. 05, 2009 9:25 am

Zonguldak'ta, bir baba kızına tokat attığı için 3 bin TL para cezasına çarptırıldı.
05 Şubat 2009 / 16:46

Baba, bu eylemin “gerektiğinde” hakkı olduğunu savunurken, cezaevine girmekten de endişe ediyor.

Emekli Yaşar D, “ailevi meseleler konusunda sözünü dinlemediği” gerekçesiyle bekar kızı Elif D. ile tartıştı ve bu sırada kızına tokat attı.

“Basit tıbbi tedaviyle giderilebilecek şekilde yaralandığına” dair rapor alan Elif D'nin şikayeti doğrultusunda Cumhuriyet Savcılığı, baba hakkında kamu davası açtı. Zonguldak 3. Sulh Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaların sonucunda baba Yaşar D'ye, 150 gün adli para cezası verildi. Sanığın ekonomik durumu dikkate alınarak ceza 3 bin TL para cezası olarak belirlendi.

Yaşar D, para cezası ödeme emrinin kendisine gönderilmesi ve temyiz talebinin belirtilen sürede itirazda bulunmadığı gerçeksiyle reddedilmesi üzerine Zonguldak 3. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimliğine Yargıtay'a verilmek üzere dilekçe gönderdi.

Dilekçesinde kızının kendisine küfür ve hakaretlerde bulunduğunu savunan baba Yaşar D, şunları kaydetti:

“Bana cezanın ardından 90 gün içinde temyiz hakkım olduğu bildirilmişti. Gerekçeli karar 1 ay sonra verildi ve ben de anında temyiz dilekçemi verdim. Ancak, 7 gün içinde itiraz etmediğim gerekçesiyle temyiz talebim reddedildi. Kararı temyiz etmek benim anayasal hakkımdır, bunu kullanmak istiyorum. Ben baba olarak 29 yaşına gelmiş kızıma bir tokat attım diye bu cezayı hak etmedim. Müslüman Türk milletinin bir ailesi olarak gerektiği zaman bu benim kutsal hakkımdır. Kaldı ki ben emekli bir insanım. Bu cezayı ödeyecek maddi ve manevi gücüm yok. Maddi cezamın 1412 Sayılı CMUK'un 315/2 maddesi uyarınca temziyen incelenerek bozulup kaldırılmasını arz ve talep ederim.”

Baba Yaşar D, kızıyla aynı evde yaşamlarını sürdürdüklerini, çocuğunun sağlıklı düşünce yapısına sahip olmadığından mağdur duruma düştüğünü iddia etti.

Mahkemenin verdiği kararın bozulmaması durumunda parayı ödeyecek gücü bulunmadığından 5 ay hapis cezasına çarptırılacağını anlatan 3 çocuk babası Yaşar D, “bu parayı ödemem mümkün değil, tek umudum cezanın bozulmasıdır.”
https://birebir.yetkin-forum.com

Tokat atan babaya ceza!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-